Rolety materiałowe - czyszczenie i pielęgnacja | JackeR
JackeR
Wyceń online
lub

Rolety materiałowe – czyszczenie i pielęgnacja

Czyszczenie rolet materiałowych powinno odbywać się na sucho, kurz z tkaniny można strzepnąć lub zebrać odkurzaczem. Punktowe zabrudzenia można usunąć gumką do ścierania bądź też zeskrobać. Tkaniny rolet nie są przystosowane do czyszczenia na mokro jednak gdy nie ma już nic do stracenia można spróbować przetrzeć zabrudzoną tkaninę miękką wilgotną ściereczką zwilżoną w roztworze lekkiego detergentu lub musnąć wacikiem zwilżonym spirytusem salicylowym. Trzeba się jednak liczyć z tym, że przy intensywnym kolorze rolet może w tym miejscu powstać nieznaczne odbarwienie a impregnacja tkaniny może ulec uszkodzeniu.

Zabrudzenia tkanin roletowych można znacznie ograniczyć przez zastosowanie moskitier (siatka przeciw owadom), które zatrzymują nie tylko owady ale też kurz i pyłki roślinne. Mechanizmy rolet są bezobsługowe i nie wymagają konserwacji. Obudowy rolet w kasecie można przecierać płynem do mycia okien, należy jednak uważać żeby nadmiar płynu nie wciekał do wnętrza kasety i nie wsiąkał w tkaninę.

Czy rolety można zamontować na okno, którego się nie otwiera ?

Tak – można zamocować roletę na takie okno. Zazwyczaj świetnie nadają się do tego rolety w kasecie .Jeśli jedna nie otwierane okno byłoby np. zbyt wysokie itd. bez problemu można zamocować mini rolety komfort

Czy rolety wolnowiszące można zamontować na ramie okiennej ?

Oczywiście TAK. Zasadniczym przeznaczeniem montażu rolet klasycznych jest ściana lub sufit  my oferujemy Państwu zakup specjalnych uchwytów do montażu bezinwazyjnego rolety klasycznej na ramie okiennej

Czy można użyć jednej rolety w kasecie, by zasłonić całe drzwi balkonowe ?

Zasadniczo tak, ale jest to nieco bardziej skomplikowane. Jeśli w tym celu chcemy użyć mini rolety jedynym ograniczeniem są techniczne możliwości wykonania rolety z danej tkaniny. Mamy na myśli fakt, że różne tkaniny mają różną grubości jedne można nawinąć nawet do 240 cm wysokości, w innych przypadkach mniej. Gdy ktoś chciałby zamontować na odrzwiach balkonowych  roletę w kasecie trzeba oprócz możliwości nawinięcia i schowania w kasecie danej tkaniny wziąć pod uwagę rodzaj prowadnicy i drzwi balkonowych. Mianowicie jeśli mamy do czynienia z drzwiami dzielonymi poprzeczną belką nie ma możliwości zamontowania rolety z płaską prowadnicą – niezbędne są prowadnice przestrzenne lub zamocowanie dwóch rolet w kasecie, z czego jedną montujemy na wspomnianej belce.

Jakie rolety pasują do okien dachowych?

Rolety dachowe (dekolux,wolnowiszące). Padają pytania czy można montować na oknach dachowych rolety w kasecie przeznaczone do zwykłych okien. Otóż nie polecamy tego rozwiązania ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że taka kombinacja nie spełni Państwa oczekiwań. Tkanina z tak zamontowanej rolety może najzwyczajniej obwisać. Natomiast rolety dachowe są przeznaczone specjalnie do tego właśnie celu.

Czy rolety w kasecie w opcji przyklejanego montażu dobrze trzymają się okna?

Tak. Bardzo ważne jest by proces przyklejania rolety poprzedzić odpowiednim wyczyszczeniem i odtłuszczeniem powierzchni okna, do której zamierzamy przykleić rolety. Ważne jest, także to, by po zamontowaniu rolet nie poruszać nimi ok 24h. Dzięki temu wiązanie kleju znajdującego się na piance będzie przebiegało prawidłowo.

Jak czyścić zabrudzone rolety?

Zazwyczaj do czyszczenia rolet wystarczy wilgotna szmatka lub odkurzyć. Należy uważać, by podczas czyszczenia rolety nie przemoczyć tkaniny ponieważ może to spowodować odkształcenie lub problemy z przebarwieniami.

Dlaczego moje rolety okienne krzywo się zwijają?

Najczęstszą przyczyną tego problemu jest nieprawidłowy montaż. Warto przed dokonaniem tej czynności upewnić się czy nasze okna wciąż są poziomo ułożone, czy może opadły i należy je wyregulować. Precyzja w montażu każdego systemu rolety wewnętrznej jest bardzo istotnym czynnikiem mającym wpływ na jakość pracy danego systemu.

Jeśli nasuwają się Państwu inne pytania, prosimy korzystać z zakładki „Kontakt” na naszej stronie.

Staramy się możliwie szybko odpowiedzieć na Państwa zapytania, ponieważ regularnie przeglądamy korespondencję.