Okiennice
JackeR
Wyceń online
lub

Okiennice


okiennice1
okiennice2
okiennice3

Tradycja i nowoczesność

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU

Okiennice zapewniają doskonałą ochronę przed zbyt mocnym nasłonecznieniem pomieszczeń, a ich zastosowanie nadaje elewacji charakterystycznego, klasycznego wyglądu. Konstrukcja składa się z ramy wypełnionej skośnie ułożonymi lamelami lub pełnymi panelami. Dzięki temu, że jej elementy są wykonane z aluminium są bardzo odporne na działanie warunków atmosferycznych i przez wiele lat nie wymagają żadnych prac renowacyjnych, co odróżnia je od konstrukcji zbudowanych z PCV bądź drewna. Profile ramowe są smukłe i lekkie, jednak charakteryzują się odpowiednią sztywnością, która pozwala na wykonywanie osłon zarówno na okna, jak i na drzwi tarasowe.

Okiennice to też propozycja dla osób szukających rozwiązań praktycznych, a jednocześnie estetycznych. Można je kolorystycznie dopasować do elewacji lub do okien, można także zastosować je jako akcenty wyróżniające się na tle elewacji. Ze względu na szerokie możliwości, jakie daje technika wykonywania na aluminium powłok dekoracyjno-ochronnych okiennice nadają się doskonale do wykorzystania w różnych rodzajach budownictwa: w budynkach o tradycyjnej budowie bardzo dobrze wyglądać będą konstrukcje o fakturze drewnopodobnej, w nowoczesnych domach optymalne może okazać się kolorystyczne połączenie konstrukcji o stonowanych barwach, identycznych z oknami, szczególnie efektowne gdy stolarka okienna i drzwiowa jest wykonana z aluminium.

Bogate wzornictwo i kolorystyka, dostępne wszystkie kolory z palety RAL, lakiery specjalne oraz kolory drewnopodobne.

okiennice1
okiennice2
Wytrzymałe kształtowniki wypełnienia okiennicy z możliwością dodatkowego wzmocnienia konstrukcji przy pomocy stalowego pręta.

Do wyboru dwa warianty konstrukcji wypełnienia: konstrukcja ażurowa lub pełny panel.

Mocowanie za pomocą zawiasów pozwalające na montaż przed elewacją, zlicowanie z nią lub wewnątrz otworu okiennego.

Sztywne i wytrzymałe skrzydło, które pozwala budować konstrukcje o bardzo dużych gabarytach.


Dane techniczne:
Głębokość skrzydła 32 mm
Szerokość profili wypełniających 50 mm
Rozstaw profili wypełniających co 45 mm
Wymiary maksymalne 1200 x 2500 mm


Przekrój pionowy skrzydła okiennicy lamelowej Przekrój pionowy skrzydła okiennicy pełnej
skrzydlo-azurowe skrzydlo-pelne